Szukaj
Close this search box.
wozekwidlowy-1
Tel. 605 22 55 69
Doradztwo & Szkolenia
"Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu" Konfucjusz
loader-transporting-soil-waste-materials-waste-treatment-plant
Tel. 605 22 55 69
Doradztwo & Szkolenia
"Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu" Konfucjusz

Jesteś na stronie: Dofinansowania KFS

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) to fundusz celowy, który tworzony jest corocznie z wydzielonej części ze składek pracodawców, odprowadzanych na Fundusz Pracy. Przeznaczony jest dla pracodawców na rozwój i doskonalenie zawodowe swoich kadr. Dzięki temu firmy mogą zakupić np. szkolenia z dofinansowaniem 80-100% i zoptymalizować swoje nakłady na rozwój pracowników.

Dofinansowanie do szkoleń z KFS. W jakiej wysokości?

Dzięki środkom KFS można uzyskać dofinansowanie wynoszące 80% kosztów kształcenia ustawicznego (w tym: szkolenia, doradztwo, studia podyplomowe), a w przypadku mikroprzedsiębiorstw (do 10 osób zatrudnionych) dofinansowanie wynosi 100%.

 

Maksymalne dofinansowanie na jednego uczestnika nie może przekroczyć 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku. Przy prognozowanej kwocie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w roku 2023 w wysokości 6.935 zł; oznacza to górny pułap dofinansowania na pracownika na poziomie ok. 16.500-21.000 zł.

 

Dofinansowanie stanowi tzw. pomoc de minimis. Jest to taki rodzaj wsparcia dla przedsiębiorców, które nie narusza konkurencji na rynku i nie wymaga zgłoszenia do Komisji Europejskiej. Limit udzielonej pomocy de minimis nie może przekroczyć 200 tysięcy euro w ciągu 3 kolejnych lat. Dla sektora transportu jest niższy (100 tysięcy euro).

Zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Nie tylko pomogą w dokonaniu wyboru właściwego dla Twoich pracowników szkolenia, ale również sprawnie i skutecznie przeprowadzą przez całą procedurę wnioskowania o dofinansowanie.

Zadzwoń do nas, odpowiemy na pytania, pomożemy wypełnić wniosek:

KFS Koszalin Kołobrzeg Białogard Świdwin Świnoujście Słupsk Lębork Szczecin Goleniów Gryfino Pyrzyce Stargard